Kompaktowy eżektor z efektem blow-off do szybkiej i wydajnej pracy

W procesie blow-off, zawór zwraca część sprężonego powietrza bezpośrednio do przyssawki próżniowej zamiast do dyszy ssącej. Innowacyjność naszego produktu polega na zastosowaniu systemu blow-off zasilanego nie tylko poprzez dopływ sprężonego powietrza, ale również tego z otoczenia. Takie rozwiązanie pozwala znacznie obniżyć koszty eksploatacji.

Ten efekt doładowania potraja przepływ powietrza w systemie blow-off przyśpieszajac tym samym prace całego systemu przy zachowaniu delikatności i precyzji przenoszonego elementu. Zawór elektromagnetyczny otwierający się co kilka milisekund umożliwia ultra-krótkie czasy reakcji, co czyni nasz produkt doskonałym do bardzo dynamicznych procesów produkcji.

Typowe zastosowania naszego produktu znajdują się w robotyce, branży elektronicznej oraz wszędzie tam gdzie istotna jest precyzja i szybkość działania. Kompaktowa budowa nowego eżektora oraz jego niska waga sprawiają, że idealnie nadaje się do integracji systemów próżniowych, gdzie każda przyssawka jest zasilana przez oddzielne urządzenie.

Efekt doładowania Blow-off w połączeniu z minimalnym czasem reakcji umożliwia szybkie oraz precyzyjne odkładnie wielu przedmiotów naraz. W przeciwieństwie do chwytaków z centralnym eżektorem, nie występuje tzw. boczne kołysanie detalu spowodowane rożnymi prędkościami powietrza. Dzięki temu nasz nowy eżektor z efektem blow-off znacząco skraca czas trwania cyklu i poprawia precyzję obsługi.

Nowy eżektor z efektem blow-off w skrócie:

  •  Szybkie zdmuchiwanie. Przedmioty są odkładane szybko, dokładnie i delikatnie.
  • Zwarta konstrukcja: każda przyssawka może być zasilana własnym eżektorem.
  • Trwałość i solidność wykonania: elektrozawór wytrzymuje ponad 100 milionów cykli roboczych.
  • Bardzo krótki czas cyklu: idealny do zrobotyzowanych aplikacji, takich jak roboty Delta bądź Flexpickers.
  • Wysoka precyzja: chwytaki z jednym eżektorem na przyssawce mają na celu zapobiec bocznemu kołysaniu się przenoszonych elementów.
Eżektor.pdf